Pomysły na prezent na dzień matki w 2022 roku

Dzień Matki to wyjątkowe święto. Każde dziecko pragnie obdarować swoją mamę trafionym prezentem. Nie inaczej jest w przypadku dorosłych. Bez wątpienia dobór podarunku powinien być dostosowany do potrzeb i zainteresowań obdarowywanej osoby.

Książki – propozycja idealna dla zapalonych czytelniczek

Książki mogą być prezentem idealnym, należy jednak pamiętać o dostosowaniu gatunku i formy do preferencji mamy. Najlepiej wybrać nowości wydawnicze. Mamy lubiące czytać często mają bogatą kolekcję książek, szczególnie tych związanych z ich zainteresowaniami. „Głusza” Marka Edwardsa to doskonała propozycja dla kobiet, które cenią dobre kryminały. „Elle” Douglas Glover to lektura dla tych, które lubią motyw historyczny. Autobiografia — Michalina Wisłocka Prószyńskiego to opowieść o życiu wyjątkowej kobiety w czasach PRL-u.

Każdą mamę ucieszą kwiaty

Prezent na dzień matki (super pomysł) może mieć postać najzwyklejszych kwiatów. Propozycja ta wydaje się nieco oklepana, lecz wybierając ulubione kwiaty rodzica, można umilić mu cały dzień. Jeszcze lepiej, gdy kompozycja kwiatowa będzie pięknie ozdobiona. Kobieta zainteresowana ogrodnictwem jeszcze bardziej ucieszy się z rośliny w doniczce. Proces sadzenia i pielęgnacji dla osób z takim hobby to niesamowity relaks.

Biżuteria – prezent idealny

Każda mama ma nieco inny styl. Jedną zadowoli naszyjnik wykonany z naturalnej żywicy, inna będzie wolała minimalistyczne kolczyki wykonane ze srebra lub złota. Wybranie najlepszej biżuterii nie jest łatwe, ale satysfakcja mamy z dobrze dobranego prezentu w takiej formie będzie jeszcze większa. Przy doborze takiego upominku należy zastanowić się nad stylem rodzica i jego osobistym zmysłem estetyczny.

Wspólne spędzanie czasu

Czas spędzony z drugą osobą to jedna z najcenniejszych rzeczy, jaką można zaoferować. Najlepiej wybrać coś, co łączy obie osobie. Może to być np.:. Zamiłowanie do teatru, kina, ulubiona restauracja, pasja podróżowania, chęć odpoczynku w SPA lub nauczenia się czegoś nowego podczas warsztatów.